Jak zrobić lukier cytrynowy-przepis na lukier z cytryny

Przepis na lukier cytrynowy

Kto z nas nie lubi świeżo upieczonych ciasteczek polanych lukrem? Na tej stronie możecie odnaleźć przepis na lukier z cytryny, o bardzo intensywnym cytrynowym smaku i przepięknym żółtym kolorze, który idealnie nada się do ozdobienia ciasteczek, nie tylko tych świątecznych. Także bez przedłużania wstępu, przechodzimy do listy składników na lukier cytrynowy:

Składniki na lukier z cytryny

  • 1 cytryna
  • kilka łyżek cukru pudru
  • wrzątek
  • opcjonalnie: kurkuma

Jak zrobić lukier z cytryny

Cytrynę dokładnie myjemy, osuszany i sparzymy wrzątkiem. Następnie ścieramy odrobinę skórki i dodajemy do cukru pudru. Do cukru pudru dodajemy odrobinę wrzątku i dolewamy soku z cytryny. Następnie dokładnie mieszamy i do uzyskania odpowiedniej konsystencji dodajemy więcej cukru pudru lub wrzątku. Teraz możemy dodać niewielką ilość kurkumy, by nadać piękny żółty kolor. Dzięki temu lukier będzie miał nie tylko smak i zapach, ale także kolor cytryny. Pamiętajcie jednak, by nie przesadzić z ilością kurkumy, gdyż ma bardzo intensywny smak i zapach korzenny.

Zobacz także przepis na babeczki czekoladowe, które również możesz ozdobić lukrem cytrynowym- przepis ten łączy się dobrze z wieloma innymi deserami.